عزم جدی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری صومعه سرا در مبارزه با تالاب خواران

[ad_1]


جمشید نعمتی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: با تلاش ماموران یگان حفاظت و با حضور نماینده دادگستری، ۳۳هزار متر مربع معادل سه هکتار و ۳۰۰ متر از اراضی تحت تصرف، از دست متصرفین خارج شد .
وی افزود : همچنین طی ماه گذشته ۳۲هزار ۹۰۰متر مربع از زمین ها ، از ید متصرفین حاشیه تالاب باتوجه به احکام قضایی صادرشده، خارج شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری صومعه سرا با اشاره به اینکه تعداد زیادی از روستاها در حاشیه تالاب قرار دارند، گفت: با پدیده تالاب خواری در این شهرستان مواجه هستیم و تمام تلاش این یگان و دیگر نهادها مبارزه جدی با این پدیده است .
به گفته نعمتی، سال گذشته ۲۰ هکتار از حاشیه تالاب رفع تصرف شد که متصرفین دوباره اقدام به تصرف کردند که با حکم مراجع قضایی ، سه نفر زندانی شدند .
وی افزود : طی چند ماه اخیر سه پرونده تخلف ماده ۶۹۰ مربوط به تصرف زمین ، ۱۲ فقره پرونده ماده ۴۲ قطع غیرمجاز درختان و چهار فقره پرونده مربوط به ماده ۴۸ حمل غیر مجاز چوب داشته ایم .
نعمتی همچنین از کشف و ضبط ۲۰۷ اصله انواع چوب آلات از نوع راش، اوجا، توسکا، افرا، و … در شهرستان صومعه سرا خبر داد و افزود : حجم تقریبی این کشفیات هفت متر مکعب با ارزش تقریبی ۸۰میلیون ریال است.
وی صیانت و حفاظت از منابع طبیعی را وظیفه همه مردم دانست و گفت: منابع طبیعی سرمایه با ارزشی محسوب می شود و همه باید در راستای حفاظت از آن و جلوگیری از نابودی عرصه های طبیعی تلاش کنند.
شهرستان صومعه سرا در غرب استان گیلان، دارای ۲۱ هزار هکتار اراضی ملی، حدود سه هزار هکتار اراضی تالابی و بیش از پنج هزار هکتار جنگل در منطقه تنیان است.
۷۲۹۲ / ۲۰۰۷
خبرنگار:فرزاد حسن پور**انتشاردهنده:کبیری
انتهای پیام /*

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *