دستگیری حفاران غیرمجاز در ارتفاعات شهرستان رودسر

[ad_1]

رضا علیزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: بر اساس گزارش های واصله از مخبران محلی و اجرای بخشنامه بهره مندی از مشارکت اجتماعی مبنی بر حفاری غیرمجاز در یکی از روستاهای بخش رحیم آباد رودسر، ضابطان یگان حفاظت این شهرستان بلافاصله به صحنه وقوع جرم اعزام شدند.
وی اظهار کرد: در جریان اجرای این عملیات و بررسی صحنه جرم، ضابطان پس از گذر از ارتفاعات دشوار گذر، پنج حفار را در محل استراحتشان دستگیر و ادوات حفاری آنان ضبط شد.
وی ادامه داد: با توجه به محرز بودن جرم دستگیر شدگان به اتهام حفاری غیرمجاز و تخریب بناهای تاریخی ، این افراد برای تشکیل پرونده قضایی و رسیدگی به بزه انتسابی به مرجع قضایی شهرستان رودسر معرفی شدند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در خصوص میراث فرهنگی استان تاکید کرد: بهبود خدمات حفاظتی در سایت های تاریخی و میراثی، نیازمند رفع خلأهای قانونی و اجرای قوانین حمایتی است.
به گفته علیزاده ، یک هزار و ۶۰ اثر ثبتی شامل ۹۷۹ ثبت شده فرهنگی تاریخی، سه اثر ثبت شده طبیعی، ۵۳ اثر ناملموس، ۱۷ اثر منقول و هشت رخداد تاریخی به ثبت ملی رسیده؛ همچنین ۱۹ موزه شامل پنج موزه تحت پوشش اداره کل، ۹موزه مشارکتی و پنج موزه مجموعه داران بخش خصوصی در گیلان فعال است.
شهرستان رودسر در ۷۵ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *