درختان جان ماموران منابع طبیعی گیلان را نجات دادند

[ad_1]


جانشین فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:خودروی حامل جمعی از نیروهای منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان عصر یکشنبه هنگام بازگشت از ماموریت دچار حادثه و انحراف از مسیر جاده به سمت شیب دره شد که بطور شگفت آمیزی به چند درخت در لبه پرتگاه گیر کرد.
مهرداد کهنسال افزود: برخورد خودرو با درخت باعث جلوگیری از سقوط ماشین و سرنشینان آن به دره عمیق کنار جاده شد و آسیب جدی به هیچکدام از آنان وارد نیامد.
جانشین فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان گیلان با اشاره به این نکته که فقط ۲ نفر از همکاران حفاظتی در این حادثه دچار جراحات سطحی شدند خاطرنشان کرد: این خودرو حامل نیروهای یگان حفاظت و جمعی از کارشناسان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان حین بازگشت از ماموریت، در منطقه جنگلی داران کویه از توابع شهرستان رودسر بود.
وی یادآورشد: با توجه به گزارش واصله مبنی بر قطع غیر مجاز درخت در منطقه جنگلی داران کویه شهرستان رودسر و حساسیت موضوع ، به اتفاق پنج نفر از عوامل حفاظتی و دو نفر از کارشناسان ارشد از حوزه های معاونت امور جنگل و حقوقی اداره کل جهت بررسی موضوع گزارش به این منطقه عزیمت کردیم.
کهنسال تصریح کرد : بدلیل کوهستانی و صعب العبور بودن مسیر و باتلاقی بودن جاده دسترسی ، استفاده از خودروی اداری در این ماموریت میسر نبود و ناچار به تهیه وسیله نقلیه کمک دار مجهز به زنجیر چرخ شده بودیم و پس از بازدید میدانی از منطقه مورد نظر و بررسی گزارش واصله، در ساعت ۱۶ و هنگام بازگشت از ماموریت، این حادثه رخ داد.
استان گیلان ۵۶۵هزار هکتار جنگل دارد که بیشتر این جنگل ها در مناطق کوهپایه ای و ارتفاعات قرار دارند.
قاچاق چوب از درختان جنگلی گیلان که به چوب های صنعتی معروف هستند یکی از چالش های منابع طبیعی این استان محسوب می شوند.
طی دو دهه اخیر سه جنگلبان منابع طبیعی استان گیلان از جمله مرحوم ناصر پیروی رییس جنگلداری شهرستان ماسال برای حفاظت از جنگل های گیلان به شهادت رسیده اند.
خبرنگار: نظرپور **انتشار دهنده : بابایی
۶۰۲۹ /۶۰۳۰
انتهای پیام /*

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *