برگزاری یادواره ۷ هزار شهیده زن کشور در شهرستان رضوانشهر

[ad_1]


به گزارش خبرنگار ایرنا از رضوانشهر، جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در این آئین ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدا و ایثارگری رزمندگان اسلام طی سال های دفاع مقدس گفت: از مجموع ۷ هزار شهیده زن در کشور بیش از ۵۰۰ نفر از آنان ضمن در دست داشتن سلاح و در درگیری مستقیم با دشمن به شهادت رسیدند.
سردار حمزه فلاح با بیان این مطلب که در دین مبین اسلام جهاد بر زن واجب نشده است افزود: در طول دوران دفاع مقدس زنان نیز دوشادوش مردان برای دفاع از میهن و انقلاب اسلامی در همه صحنه ها حضوری فعال و پررنگ داشتند.
وی بیان کرد: علاوه بر وجود ۷ هزار شهیده زن در کشور، حدود ۶ هزار جانباز زن نیز داریم که بیش از نیمی از آنان جانباز بالای ۳۰ درصد هستند.
سردار فلاح با اشاره نقش زنان در صحنه های مختلف دوران دفاع مقدس افزود: بیش از ۲ هزار نفر از زنان کشور ما در طول دفاع مقدس بعنوان پزشک در جبهه ها ایفای نقش میکردند.
جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: فداکاری و ایثار همسران و مادران شهدا و رزمندگان در همه صحنه های انقلاب اسلامی مثال زدنی است که همسران و فرزندان خودشان را برای رفتن به جبهه تشویق می کردند و یا در عقبه جنگ اداره امور زندگی را در غیاب مردان بر عهده داشتند.
وی ضمن تأکید بر تأسی پذیری جوانان از زندگی و خاطرات شهدا گفت: به جوانان عزیز سفارش میکنم که زندگینامه شهدا را مطالعه کنند و از آنان الگو بگیرند و امروز باید در داخل خانه های خودمان خاکریز ایجاد کنیم چون دشمن در صدد ورود به خانه های ما است.
وی با اشاره به اینکه نقش زنان امروز از زنان دوران دفاع مقدس بسیار حساس تر و مهمتر است گفت: در آن دوران دشمن نمایان و مرئی بود ولی امروز دشمن از شیوه های مختلف به خصوص شبیخون فرهنگی و جنگ نرم وارد عمل شده است که زنان باید با حفاظت از سنگر و کیان خانواده نقشه های شوم دشمنان را خنثی کنند.
سردار فلاح همچنین متذکر شد: مسئولان عزیز نیز بدانندکه پشت میزهایی نشسته اند که برای آن خون های زیادی ریخته شده است و باید مراقب بود و امروز وجود بیش از ۸ هزار شبکه تلگرام بدون مرز، یک تهدید جدی برای کشور محسوب می شود.
وی تصریح کرد : دشمن امروز از هزاران کیلومتر دور تر خوراک فرهنگی برای فرزندان ما ارسال می کند و ما نباید از این موضوع غافل باشیم که می خواهند فرزندان ما را از ما دور کنند .
سردار فلاح خاطر نشان کرد: اگر امروز ما می توانیم از داخل خاک کشورمان مقر تروریست های تکفیری داعش را در عمق خاک سوریه مورد هدف قرار دهیم بخاطر ایستادگی ملت ایران و به برک خون شهدا است.
شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت و ۱۲۰ روستا در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده و ۱۳۹ شهید والا مقام، چهار شهید گمنام، ۳۵۰ نفر جانباز و ۳۲ نفر آزاده به میهن ، انقلاب و ارزشهای اسلامی هدیه داده است . عاطفه عبادی تنها شهیده زن این شهرستان محسوب می شود.
خبرنگار: مهرعلی گواهی**انتشار دهنده : بابایی
۷۲۹۳ /۶۰۳۰
انتهای پیام /*

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *