برپایی مراسم آزادی ۸۸ زندان جرایم غیرعمد با حضور خادمان امام رضا(ع)

[ad_1]


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از ستاد دیه کشور، همچنین به مناسبت دهه کرامت و با محوریت آموزش و پیشگیری از ورود ناخواسته افراد به زندان‌ها ،غرفه ستاد دیه در محل باغ رضوان آستان ملکوتی امام رضا – علیه‌السلام – برپا خواهد شد.
این مراسم از فردا دوشنبه دوم مرداد با همکاری آستان قدس به مدت ۱۰ روز از ساعت ۱۸ در سلسله‌ جشن‌های ایام دهه کرامت تحت عنوان «شکوه رضوان» در صحن جامع رضوی برگزار می شود و ستاد دیه در این غرفه در قالب برنامه‌های فرهنگی در طول این شب‌ها به ارایه محصولات آموزشی خواهد پرداخت.
دفتر نمایندگی ستاد دیه در استان خراسان رضوی امسال علاوه بر برپایی مراسم «آزادی ۸۸ زندان جرایم غیرعمد» که با حضور خادمان بارگاه حضرت ثامن الحجج در زندان مرکزی مشهد برگزار خواهد شد، با هماهنگی‌های به عمل آمده در ایام میلاد حضرت معصومه (س) تا حضرت رضا (ع) برای نخستین بار ضمن پخش نماهنگ‌هایی با محوریت ارایه گزارشی از وضعیت زندانیان غیرعمد از طریق تلویزیون‌های مستقر در صحن جامع حرم مطهر رضوی در تلاش است در کنار جلب مشارکت‌های مردمی به طور ویژه موضوع فرهنگ‌سازی را در قبال جرایمی نظیر صدور چک بدون پشتوانه، تعهد مهریه‌های سنگین و بی‌توجهی در قبال ایمنی فعالیت‌های کارگاهی پیگیری ‌کند.
براساس این گزارش، علاوه بر آیین رهایی تعداد ۸۸ محکوم غیرعمد زندان وکیل‌آباد مشهد، بازدید از اردوگاه حرفه‌آموزی چناران و رسیدگی در روند آزادی مددجویان جرایم غیرعمد این مجموعه و رسیدگی حضوری به واجدین شرایط محبوس در کانون اصلاح و تربیت مشهد، از دیگر برنامه‌های ستاددیه استان خراسان رضوی در طول این دهه خواهد بود.
به گزارش ایرنا بیش از ۱۱ هزار مددجوی جرائم غیرعمد و غیرکلاهبردار در حال حاضر در زندان های سراسر کشور تحمل حبس می کنند که بیش از ۹۰ درصد آنان زندانیان مالی هستند.
اجتمام** ۷۳۲۹ ** ۱۴۱۸
خبرنگار: لیلا اسماعیل نژاد انتشار: مریم برزآبادی
انتهای پیام /*

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *